У Київській області продовжується добровільне декларування вогнепальної зброї та боєприпасів. Правоохоронці нагадують, що ця процедура дає змогу громадянам легалізувати зброю, яка перебуває у них на законних підставах, та уникнути кримінальної відповідальності за її незаконне зберігання.
Про результати кампанії повідомили в поліції Київщини.
За даними правоохоронців, від початку декларування до Обухівського районного управління поліції звернулися 219 громадян. Вони офіційно заявили про володіння 235 одиницями вогнепальної зброї та 64 447 боєприпасами.
Серед задекларованої зброї:
88 одиниць автоматичної зброї;
101 гладкоствольна рушниця;
21 пістолет або револьвер;
25 нарізних карабінів і гвинтівок.
Крім того, мешканці району добровільно здали правоохоронцям 25 одиниць зброї та 158 набоїв.
У поліції наголошують, що процедура добровільного декларування дозволяє громадянам офіційно оформити наявну зброю та залишити її у власності відповідно до вимог законодавства.
Правоохоронці також нагадують алгоритм дій у разі виявлення зброї або боєприпасів. У такому випадку необхідно негайно повідомити про знахідку на спецлінію 102 та протягом 24 годин передати зброю до найближчого підрозділу Національної поліції.
Для проходження процедури декларування жителі Обухівського району можуть звернутися до районного управління поліції в Обухові на вулиці Київській, 22.
У поліції зазначають, що добровільне декларування є важливим елементом контролю за обігом зброї та сприяє підвищенню рівня громадської безпеки в умовах воєнного стану.

Смертельна ДТП на Київщині: легковик зіткнувся з вантажівкою поблизу Кагарлика
Голова ОВА відвідав суничні плантації Макарова та страусину ферму в Ясногородці