Дата публікації Кличко заявив про дефіцит 3 млрд грн на відновлення ТЕЦ-5: у чому суть конфлікту з державою
Опубліковано 07.05.26 08:00
Переглядів статті Кличко заявив про дефіцит 3 млрд грн на відновлення ТЕЦ-5: у чому суть конфлікту з державою 2274

Кличко заявив про дефіцит 3 млрд грн на відновлення ТЕЦ-5: у чому суть конфлікту з державою

Поділитися цією новиною в Facebook Поділитися цією новиною в Twitter Поділитися цією новиною в Twitter
Кличко заявив про дефіцит 3 млрд грн на відновлення ТЕЦ-5: у чому суть конфлікту з державою
фото з відкритих джерел: Віталій Кличко

Мер Києва Віталій Кличко заявив про дефіцит фінансування для відновлення ТЕЦ-5 та підготовки столиці до наступного опалювального сезону. За його словами, місту необхідно терміново знайти ще близько 3 мільярдів гривень, тоді як загальна потреба на модернізацію та створення резервної системи теплопостачання становить приблизно 9 мільярдів гривень.

У своєму повідомленні Кличко зазначив, що раніше Міністерство розвитку громад та територій нібито обіцяло державне фінансування та навіть пропонувало підрядників для виконання робіт на ТЕЦ-5. Однак згодом, за словами мера, позиція змінилася, і тепер у відомстві заявляють, що це питання має вирішувати виключно місто Київ.

Міський голова розцінив таку позицію як відмову держави від попередніх зобов’язань і назвав ситуацію критичною з огляду на підготовку до зими та стабільність роботи енергосистеми столиці.

Водночас у КМДА наголошують, що Київ продовжує реалізацію проєктів з відновлення пошкоджених об’єктів інфраструктури та створення резервних систем теплопостачання, використовуючи наявні міські кошти та фінансування від міжнародних партнерів.

Раніше експерти енергетичної галузі зазначали, що повне відновлення пошкоджених ТЕЦ у короткі строки є малоймовірним, однак забезпечити стабільне теплопостачання для мешканців столиці в зимовий період залишається реалістичним завданням.