У Києві відновлюють роботу над створенням Музею Революції Гідності та впорядкуванням меморіального простору на Алеї Героїв Небесної Сотні. Після громадських слухань організатори представили три ключові напрями розвитку майбутнього комплексу.
Перший напрям передбачає облаштування території біля Екуменічної каплиці Архистратига Михаїла та Українських Новомучеників. Йдеться про її укріплення, підключення до інженерних мереж, а також оновлення меморіальної композиції з портретами Героїв Небесної Сотні. Також планують упорядкувати прилеглий простір для проведення пам’ятних заходів.
Другий проєкт — встановлення тимчасової меморіальної стели з білого граніту на ділянці на Алеї Героїв Небесної Сотні, 3. Вона стане проміжним рішенням до будівництва самого музею. Авторкою концепції є архітекторка Ірина Волинець, яка входила до команди-переможниці міжнародного архітектурного конкурсу 2017–2018 років.
Третій напрям стосується відновлення проєктування будівлі Музею Революції Гідності відповідно до результатів цього конкурсу. Роботи розпочали ще у 2021 році, однак призупинили через повномасштабне вторгнення. Тепер їх планують відновити, а сам процес проєктування може тривати до двох років.
Згідно з орієнтовними планами, облаштування території біля каплиці мають завершити до листопада 2026 року, встановлення меморіальної стели — до травня 2027 року, а проєктування будівлі музею — у 2026–2028 роках.
У проєкті зазначається, що фінансування буде змішаним: частину робіт забезпечать релігійні організації, меценати та донорські структури, а державні кошти переважно спрямують на етап проєктування.
У повідомленні наголошується, що створення меморіалу має важливе значення для збереження пам’яті про події Революції Гідності та формування національної історичної пам’яті, особливо в умовах війни.

У Києві скасовують безоплатний проїзд для школярів на канікули: діятимуть знижки до 75%
ФДМУ виставить на приватизацію недобудовану лікарню на Троєщині: що відомо про об’єкт