Дата публікації У Києві експосадовця «Укргазвидобування» підозрюють у переплаті 62 млн грн на закупівлі дизпального
Опубліковано 25.06.26 15:00
Переглядів статті У Києві експосадовця «Укргазвидобування» підозрюють у переплаті 62 млн грн на закупівлі дизпального 42

У Києві експосадовця «Укргазвидобування» підозрюють у переплаті 62 млн грн на закупівлі дизпального

Поділитися цією новиною в Facebook Поділитися цією новиною в Twitter Поділитися цією новиною в Twitter
У Києві експосадовця «Укргазвидобування» підозрюють у переплаті 62 млн грн на закупівлі дизпального
фото з відкритих джерел: оголосили підозру

У столиці правоохоронці повідомили про підозру колишньому директору з комерційних питань АТ «Укргазвидобування», якого підозрюють у розтраті коштів державної компанії під час закупівлі дизельного пального. За даними слідства, через завищення вартості пального підприємство переплатило понад 62 мільйони гривень.

Закупівля дизеля на понад 200 мільйонів гривень

Як повідомили у Київській міській прокуратурі, йдеться про події травня-червня 2024 року. За версією слідства, посадовець, який керував роботою тендерного підрозділу компанії, уклав договір із приватним підприємством на постачання 3 750 тонн дизельного пального.

Загальна сума контракту склала понад 202 мільйони гривень.

Після укладення угоди підозрюваний підписав 31 акт приймання-передачі пального, на підставі яких були проведені розрахунки з постачальником. Крім того, він погодив документ про коригування вартості продукції, що призвело до збільшення ціни закупівлі.

Експертиза виявила багатомільйонні збитки

Проведені експертні дослідження показали, що через завищення вартості дизельного пального державна компанія безпідставно витратила понад 62 мільйони гривень.

У прокуратурі зазначають, що колишньому керівнику повідомлено про підозру у розтраті майна шляхом зловживання службовим становищем.

Правоохоронці також перевіряють можливу причетність інших осіб до укладення та виконання договору.

Яке покарання загрожує підозрюваному

Дії ексдиректора кваліфікували за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України — розтрата чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинена повторно, в умовах воєнного стану та в особливо великих розмірах.

Санкція статті передбачає:

від 7 до 12 років позбавлення волі;

заборону обіймати певні посади або займатися визначеною діяльністю до трьох років;

конфіскацію майна.

Наразі триває досудове розслідування.

Не перша справа щодо можливих переплат

Це не єдиний випадок, коли правоохоронці розслідують ймовірні зловживання під час закупівель за бюджетні кошти.

Раніше до суду скерували обвинувальний акт щодо заступника директора одного з департаментів КП «Київтеплоенерго». За версією слідства, під час закупівлі кам’яної солі для потреб підприємства у 2025 році комунальники переплатили понад 533 тисячі гривень через укладення договору за ціною, що суттєво перевищувала ринкову.

Чому це важливо

АТ «Укргазвидобування» є одним із ключових державних підприємств енергетичного сектору України. Ефективне використання його фінансових ресурсів безпосередньо впливає на стабільність газовидобувної галузі та енергетичну безпеку країни. Саме тому розслідування можливих корупційних схем і завищення цін під час державних закупівель залишається одним із пріоритетних напрямків роботи правоохоронних органів.