Дата публікації ФДМУ виставить на приватизацію недобудовану лікарню на Троєщині: що відомо про об’єкт
Опубліковано 26.06.26 17:00
Переглядів статті ФДМУ виставить на приватизацію недобудовану лікарню на Троєщині: що відомо про об’єкт 53

ФДМУ виставить на приватизацію недобудовану лікарню на Троєщині: що відомо про об’єкт

Поділитися цією новиною в Facebook Поділитися цією новиною в Twitter Поділитися цією новиною в Twitter
ФДМУ виставить на приватизацію недобудовану лікарню на Троєщині: що відомо про об’єкт
фото з відкритих джерел: недобудована лікарня

У Києві Фонд державного майна України планує виставити на приватизаційні торги недобудовану лікарню на Троєщині. Йдеться про масштабний медичний комплекс колишньої Республіканської клінічної лікарні, який розташований на земельній ділянці площею понад 21 гектар.

Рішення стало можливим після того, як апеляційний суд задовольнив скаргу ФДМУ та скасував ухвалу про призначення судової експертизи у справі про банкрутство ВАТ «Науково-дослідне медичне об’єднання “Діалір”». Це дозволило відновити провадження та зняти юридичні обмеження, які блокували подальше розпорядження майном.

У Фонді держмайна заявляють, що держава володіє понад 95% акцій підприємства, а саме рішення суду називають важливим кроком для запуску приватизації. За оцінками, спроби виведення майна через штучні борги та без відкритих конкурсів могли завдати бюджету збитків у розмірі від 345 до 745 млн грн.

У межах розслідування цієї справи раніше проводилися слідчі дії за участю СБУ та ДБР. Після цього ФДМУ планує ухвалити рішення про продаж державного пакета акцій на відкритих торгах.

У фонді також зазначають, що продовжують оновлення управлінської системи державних підприємств і проводять конкурси на керівні посади після аудиту.