Дата публікації Блекаут у столиці: мобільний зв’язок тримає до 10 годин автономно
Опубліковано 05.02.26 20:30
Переглядів статті Блекаут у столиці: мобільний зв’язок тримає до 10 годин автономно 69

Блекаут у столиці: мобільний зв’язок тримає до 10 годин автономно

Поділитися цією новиною в Facebook Поділитися цією новиною в Twitter Поділитися цією новиною в Twitter
Блекаут у столиці: мобільний зв’язок тримає до 10 годин автономно
фото з відкритих джерел: мобільний зв’язок тримає до 10 годин автономно

У Києві та інших регіонах України під час блекаутів мобільні оператори Kyivstar, Vodafone та Lifecell разом із ДТЕК та Мінцифри пояснили, як працюють мережі за відсутності електрики.

Автономність базових станцій

Базові станції тепер оснащені сучасними літієвими акумуляторами:

  • більшість станцій можуть працювати до 10 годин автономно;
  • наразі через сильні морози батареї забезпечують близько 6 годин роботи;
  • понад 30% ключових станцій мають генератори, що дозволяє мережі функціонувати понад три доби.

Чому зникає інтернет

Головна причина перебоїв — критичне перевантаження мережі. Під час відключень багато користувачів одночасно переходять із домашнього Wi-Fi на мобільний 4G. Навантаження зростає у 3–4 рази, і обладнання не встигає обробляти весь трафік.

  • Голосові дзвінки та SMS отримують найвищий пріоритет, тому інтернет “гальмується” першим.

Як зберегти мережу живою

Мінцифри закликає до «цифрової гігієни»:

  • обмежте перегляд відео через мобільну мережу (YouTube, TikTok);
  • віддавайте перевагу текстовим повідомленням замість відеодзвінків;
  • для домашнього інтернету використовуйте енергоефективну технологію xPON, яка може працювати до 72 годин без світла, якщо живити роутер від павербанка.

За словами енергетиків ДТЕК, система залишаєтьcя контрольованою, а резервні схеми живлення дозволяють підтримувати зв’язок на критичному рівні навіть після атак на енергетичну інфраструктуру.