Дата публікації Повний блекаут на Київщині: через удари по енергетиці скасували графіки
Опубліковано 07.02.26 11:00
Переглядів статті Повний блекаут на Київщині: через удари по енергетиці скасували графіки 32

Повний блекаут на Київщині: через удари по енергетиці скасували графіки

Поділитися цією новиною в Facebook Поділитися цією новиною в Twitter Поділитися цією новиною в Twitter
Повний блекаут на Київщині: через удари по енергетиці скасували графіки
фото з відкритих джерел: працюють енергетики

7 лютого, на території Київської області запровадили екстрені відключення електроенергії. Інформацію офіційно підтвердили в компанії ДТЕК.

Через аварійні ситуації в енергосистемі регіону скасовано стабілізаційні графіки подачі світла. Електропостачання відсутнє у всіх районах Київщини.

Причина блекауту

Причиною масштабних відключень стала нічна масована атака російських військ на об’єкти енергетичної інфраструктури України. За словами міністра енергетики Дениса Шмигаля, ворог завдав ударів по ключових об’єктах генерації.

«Ворог вдарив також по генерації: Бурштинській ТЕС та Добротвірській ТЕС», — повідомив Денис Шмигаль в офіційному Telegram-каналі.

Унаслідок атак різко зріс дефіцит електроенергії, що змусило оператора системи передачі застосувати аварійні заходи.

Рішення енергетиків

У ДТЕК повідомили, що екстрені відключення введені за командою “Укренерго” з метою стабілізації енергосистеми та забезпечення безпеки ремонтних робіт.

«Через масовану атаку ворога за командою Укренерго застосовані екстрені відключення світла», — йдеться в повідомленні ДТЕК.

Наразі енергетики працюють на пошкоджених об’єктах, проводячи аварійно-відновлювальні та ремонтні роботи.

Що важливо знати споживачам

У ДТЕК наголошують: під час екстрених відключень погодинні графіки не діють. Відновлення електропостачання можливе лише після стабілізації ситуації в енергосистемі.

Мешканців області закликають стежити за офіційними повідомленнями компанії:

«У разі змін будемо оперативно інформувати на наших офіційних ресурсах і в Telegram-каналі», — зазначили в ДТЕК.

Енергетики просять із розумінням поставитися до ситуації та раціонально використовувати електроенергію, щойно з’явиться світло.