Дата публікації Жителі новобудов Києва платять більше? Омбудсман перевірить тарифи на електроенергію
Опубліковано 28.06.26 00:30
Дата оновлення Жителі новобудов Києва платять більше? Омбудсман перевірить тарифи на електроенергію
Оновлено 28.06.26 14:43
Переглядів статті Жителі новобудов Києва платять більше? Омбудсман перевірить тарифи на електроенергію 39

Жителі новобудов Києва платять більше? Омбудсман перевірить тарифи на електроенергію

Поділитися цією новиною в Facebook Поділитися цією новиною в Twitter Поділитися цією новиною в Twitter
Жителі новобудов Києва платять більше? Омбудсман перевірить тарифи на електроенергію
фото з відкритих джерел: тариф на електроенергію

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розпочав моніторингове дослідження щодо проблем із електропостачанням та тарифами на електроенергію у новозбудованих житлових комплексах. Перевірка стосуватиметься випадків, коли мешканці новобудов змушені сплачувати підвищені тарифи або стикаються з труднощами при підключенні до електромереж.

В Офісі омбудсмана зазначають, що особливу увагу приділять ситуаціям, коли замість побутового тарифу до мешканців застосовують комерційний, через що суми у платіжках можуть бути значно вищими.

Моніторинг охопить кілька ключових напрямів. Фахівці перевірятимуть якість та безперебійність електропостачання у нових житлових комплексах, аналізуватимуть обґрунтованість застосованих тарифів, а також вивчатимуть юридичні й адміністративні причини, які ускладнюють забезпечення новобудов стабільною електроенергією.

За результатами дослідження планують визначити найбільш поширені проблеми, з якими стикаються власники квартир у нових житлових комплексах, та напрацювати пропозиції для захисту їхніх прав.

В Офісі омбудсмана наголошують, що метою перевірки є забезпечення законного доступу мешканців новобудов до електропостачання та недопущення необґрунтованих нарахувань за спожиту електроенергію.