Підготовка Києва до зими та нового опалювального сезону потребує понад 30 мільярдів гривень. Місто розраховує реалізувати ці роботи спільно з урядом за принципом співфінансування 50 на 50.
Про це заявив мер столиці Віталій Кличко під час Конференції з відновлення України (URC 2026) у Гданську.
Що планують змінити в системі теплопостачання
За словами Кличка, ключовим напрямком підготовки є децентралізація системи теплопостачання Києва. Це має підвищити стійкість міської інфраструктури у разі нових атак на енергетичні об’єкти.
Місто вже працює над тим, щоб створити резервні та автономні рішення теплопостачання у кожному районі.
Короткі терміни та великі виклики
Мер столиці наголосив, що реалізувати заплановані заходи необхідно менш ніж за шість місяців. Серед основних викликів він назвав:
нестачу фінансування;
обмежений час;
дефіцит робочої сили.
Що вже зроблено
За словами Кличка, Київ уже створив резервні системи водопостачання та водовідведення. Наступний етап — модернізація та децентралізація системи теплопостачання, щоб зменшити ризики для міста в умовах можливих надзвичайних ситуацій.
У Києві обмежать рух проспектом Леоніда Каденюка: коли діятимуть обмеження
На озері Небреж у Києві з’явилася піна — фахівці з’ясовують причини