Дата публікації У Києві лікарю-хірургу повідомили про підозру через смерть військового після перелому ребра
Опубліковано 28.06.26 06:00
Переглядів статті У Києві лікарю-хірургу повідомили про підозру через смерть військового після перелому ребра 183

У Києві лікарю-хірургу повідомили про підозру через смерть військового після перелому ребра

Поділитися цією новиною в Facebook Поділитися цією новиною в Twitter Поділитися цією новиною в Twitter
У Києві лікарю-хірургу повідомили про підозру через смерть військового після перелому ребра
фото з відкритих джерел: оголосили підозру

У столиці правоохоронці повідомили про підозру 56-річному лікарю-хірургу одного з відділень політравми Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Медика підозрюють у неналежному виконанні професійних обов’язків, що призвело до смерті пацієнта.

Про це повідомила Київська міська прокуратура.

Що сталося з пацієнтом

За даними слідства, до медичного закладу звернувся 43-річний чоловік із травмою грудної клітки. Після огляду лікар встановив діагноз — перелом ребра та рана ліктьового суглоба. Показань для госпіталізації він не побачив і призначив амбулаторне лікування.

Пацієнту також не було проведено повного комплексу обстежень, зокрема рентгенографію у двох проекціях, що могло б виявити додаткові ушкодження.

Смерть пацієнта та висновки експертизи

Через два дні після звернення чоловік помер. Судово-медична експертиза встановила, що причиною смерті стала закрита травма грудної клітки з переломами ребер та ушкодженням внутрішніх органів, що спричинило тяжкі ускладнення.

Експерти дійшли висновку, що своєчасна діагностика та належне лікування могли запобігти летальному наслідку.

Деталі справи

У прокуратурі зазначили, що пацієнт був військовослужбовцем і отримав травму під час відпустки у Києві. Після первинного звернення він повернувся до місця служби, де згодом і помер.

Слідство встановило, що через неповний обсяг обстежень не було виявлено всі переломи та ускладнення.

Кваліфікація та відповідальність

Лікарю інкримінують ч. 1 ст. 140 Кримінального кодексу України — неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником, що спричинило тяжкі наслідки для пацієнта.

Санкція статті передбачає до двох років позбавлення волі та заборону обіймати певні посади строком до п’яти років.