Дата публікації «Енергетичний Рамштайн» у Гданську:Київ отримав нову допомогу для підготовки до зими
Опубліковано 26.06.26 22:30
Переглядів статті «Енергетичний Рамштайн» у Гданську:Київ отримав нову допомогу для підготовки до зими 106

«Енергетичний Рамштайн» у Гданську:Київ отримав нову допомогу для підготовки до зими

Поділитися цією новиною в Facebook Поділитися цією новиною в Twitter Поділитися цією новиною в Twitter
«Енергетичний Рамштайн» у Гданську:Київ отримав нову допомогу для підготовки до зими
фото з відкритих джерел: засідання Координаційної групи з питань енергетики України G7+

У Гданську відбулося четверте засідання Координаційної групи з питань енергетики України G7+, яке вже називають «енергетичним Рамштайном». Під час зустрічі обговорили стан української енергосистеми та потреби для підготовки до опалювального сезону.

До участі долучилися представники 20 країн, Європейського Союзу та шести міжнародних організацій.

Пріоритети України в енергетиці

Перший віцепрем’єр-міністр — міністр енергетики України Денис Шмигаль наголосив, що українська енергетика вже четвертий рік перебуває під постійними атаками.

За його словами, від початку повномасштабного вторгнення зафіксовано понад 6 тисяч атак на енергетичну інфраструктуру.

Серед ключових пріоритетів на 2026–2027 роки:

захист енергетичної інфраструктури;

відновлення пошкоджених об’єктів;

розвиток розподіленої генерації;

закачування газу до сховищ;

інтеграція до європейського енергоринку.

Фінансова підтримка та потреби

За даними української сторони, у 2026 році партнери вже внесли до Фонду підтримки енергетики України понад 317 млн євро.

Водночас незабезпечені потреби сектору перевищують 650 млн євро. Основні напрями фінансування:

295 млн євро — відновлення та ремонт енергетичних об’єктів;

192 млн євро — розвиток розподіленої генерації;

148 млн євро — аварійний резерв і закупівля обладнання.

Окремо для проходження наступної зими необхідно відновити понад 3 ГВт теплової генерації.

Нова допомога від партнерів

За підсумками зустрічі партнери оголосили про додаткову підтримку українського енергетичного сектору на понад 375 млн євро.

Серед внесків:

США — 175 млн доларів;

Швеція — 137 млн євро;

Норвегія — 77 млн євро;

Литва — 4 млн євро;

Естонія — 2,125 млн євро;

Ісландія — 550 тис. євро.

Окремі країни також передають Україні обладнання з виведених з експлуатації теплових електростанцій, зокрема Литва, Німеччина, Латвія, Словаччина, Австрія, Хорватія та Нідерланди.

Підготовка до опалювального сезону

У межах конференції URC у Ґданську також прозвучав спільний заклик Єврокомісії, Міненерго України та Секретаріату Енергетичного співтовариства до партнерів збільшити внески у Фонд підтримки енергетики.

У заяві наголошується, що цей фонд залишається ключовим інструментом відновлення енергосистеми та підготовки до зими, а додаткове фінансування є критично важливим для енергетичної стійкості України.