Правоохоронці Київської області повідомили про підозру міському голові однієї з громад Обухівського району, якого слідство підозрює в організації масштабної схеми із земельними ділянками та розтратою бюджетних коштів.
Про це повідомляє поліція Київщини.
За версією слідства, посадовець через підставних осіб міг незаконно оформлювати у приватну власність землі водного фонду, після чого частину майна нібито легалізовував через продаж третім особам.
Крім того, у 2025 році, за даними правоохоронців, він міг змінювати межі земельних ділянок у документації, фактично «переносячи» їх у межі лісових масивів та прибережної захисної смуги річки Стугна. Це, як зазначається, могло суттєво збільшувати вартість цих земель.
Окремий епізод справи стосується можливих зловживань під час виконання договору на озеленення громади вартістю близько 8,5 млн грн. Слідство вважає, що в актах виконаних робіт могли бути завищені або фіктивні дані щодо використання техніки, яка фактично не залучалася.
За даними поліції, через підписані посадовцем документи підряднику могли безпідставно перерахувати понад 1,3 млн грн бюджетних коштів.
Загальну суму збитків, інкримінованих у справі, оцінюють більш ніж у 75 млн грн.
Посадовцю інкримінують шахрайство в особливо великих розмірах, легалізацію майна, здобутого злочинним шляхом, а також розтрату бюджетних коштів. Розслідування триває.
Розтрата на відбудові Бучі: заступнику мера повідомили про підозру у справі на 3,1 млн грн
У Києві підозрюють керівників трьох КП у розтраті 6 млн грн на закупівлях і ремонтах